TEATR
1 Oliver Reese - rozmowa
2 Agota Kristóf "Duży zeszyt", Reżyseria: Nurkan Erpulat, Gorki Theater Berlin
3 Marzec 1968 na warszawskich scenach 2018
4 Miroslava Svolikova - rozmowa
5 3.Berliner Herbstsalon, Marta Górnicka, Gorki Theater Berlin
6 Jan Klata - rozmowa
7 F. Dostojewski "Słabe serce" Reżyseria: Frank Castorf, Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz, Berlin
8 Dni Autorów Teatralnych 2017 / Autorentheatertage, Deutsches Theater Berlin
9 A. Schnitzler "Profesor Bernhardi" i St. Wyspiański "Klątwa", Reżyseria: Thomas Ostermeier, Schaubühne Berlin i Oliver Frljic, Teatr Powszechny Warszawa
10 Olga Bach "Die Vernichtung"/ "Zagłada", Reżyseria: Ersan Mondtag, Theatertreffen Berlin 2017
11 Ödön von Horvath "Nikt", opracowanie Dusan David Parizek
12 Sasha Marianna Salzmann "Meteoryty"
13 Jonas Hassen Khemiri "mniej więcej tak samo"
14 F. Grillparzer "Medea" Reżyseria: A. Badora Volkstheater i A. Akhtar "Geächtet" Reżyseria: T. Lanik, Burgtheater Wiedeń
15 Volksbühne w Berlinie - Teatr Polski we Wrocławiu
16 "Mittelreich" według powieści Josefa Bierbichlera, Reżyseria: Anna-Sophie Mahler, Theatertreffen Berlin 2016
17 Dni Autorów Teatralnych 2016 /Autorentheatertage, Deutsches Theater Berlin
18 Franz Kafka "Klatka wybrała się na poszukiwanie ptaka", Reżyseria: Andreas Kriegenburg, Deutsches Theater Berlin
19 Akcja pomocy dla uchodźców, Zentrum für politische Schönheit-Gorki Theater Berlin
20 Centrum politycznego piękna - Zentrum für politische Schönheit ZPS, Berlin
21 Festival International New Drama FIND 2016, Schaubühne Berlin
22 Falk Richter "Fear", Reżyseria: Falk Richter, Schaubühne Berlin
23 Elfriede Jelinek "Podopieczni", Reżyseria: N. Stemann i Bertolt Brecht "Baal", Reżyseria: F. Castorf, Theatertreffen Berlin 2015
24 Nino Haratischwili - portret
25 "Francuzi" według powieści M. Prousta, Reżyseria: Krzysztof Warlikowski, Nowy Teatr Warszawa
26 Dni Autorów Teatralnych 2015 / Autorentheatretage, Deutsches Theater Berlin
27 Tomasz Mann/Gustaw Mahler "Smierć w Wenecji/Pieśni na śmierć dzieci" Reżyseria: Thomas Ostermeier, Schaubühne Berlin
28 Ahmed Soura "Hauptrolle"/ "Główna rola" Reżyseria: Christoph Winkler, Monsun Theater Hamburg
29 Elfriede Jelinek "Podopieczni"
30 Oliver Kluck - dramaty
31 Festiwal Ormian: W kwietniu pada śnieg, Maxim-Gorki-Theater, Berlin
32 Henryk Ibsen "Budowniczy Solness" Reżyseria: Frank Castorf, Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz
33 Olga Neuwirth "American Lulu" Reżyseria: Kirill Sieriebriennikow, Komische Oper Berlin
34 Thomas Ostermeier - rozmowa
35 Maxim-Gorki-Theater, Berlin
36 Marta Górnicka, rozmowa, festiwal Foreign Affairs Berlin 2014
37 Heiner Müller "Cement" Reżyseria: Dimiter Gotscheff, Residenztheater München
38 Robert Wilson, Philip Glass "Einstein on the Beach", Berliner Festspiele
39 Yael Ronen "Hakoah Wien" Reżyseria Yael Ronen, Schauspielhaus Graz
40 Burgtheater w Wiedniu - historia
41 Jonas Hassen Khemiri, Jag ringer mina bröder (Dzwonię do moich braci)
42 Dialog-Wrocław, Krystyna Meissner, rozmowa
43 Monachijskie muzeum teatralne - rozmowa z dr Birgit Pargner, Deutsches Theatermuseum
44 Lukas Bärfuss, rozmowa
45 Bertolt Brecht "Swięta Joanna szlachtuzów" Reżyseria: Sebastian Baumgarten, Schauspielhaus Zürich
46 Hans Fallada "Każdy umiera w samotności" Reżyseria: Luk Perceval, Thalia Theater Hamburg
47 Claus Peymann, rozmowa
48 "Solidarność" na polskich scenach
49 Johann Wolfgang von Goethe "Faust" część I i II, Reżyseria: Nicolas Stemann, Thalia Theater Hamburg
50 Andres Veiel "Królestwo malin" Reżyseria: Andres Veiel, Deutsches Theater Berlin i Schauspiel Stuttgart
51 Julia Holewińska, rozmowa 2013
52 Festiwal "Halbstark" 2012, Münster - teatr dla młodzieży
53 Festiwal "Fritz Kater Tage", Maxim-Gorki-Theater, Berlin
54 Minoru Betsuyaku "Yattekita Godot" Reżyseria: Kiyoshi Kiyama, Theatre Office Natori
55 Michael Thalheimer - portret reżysera
56 Brett Bailey, rozmowa z okazji Festiwalu Foreign Affairs
57 "Exhibit B" i "medEia", Reżyseria: Brett Bailey, Festiwal Foreign Affairs, Berliner Festspiele
58 Andreas Kriegenburg, rozmowa
59 Langhoffowie - rodzina twórców teatralnych
60 Cykl "Przestrzenie historii" ("Geschichtsräume"), Maxim-Gorki-Theater
61 Dni Autorów Teatralnych 2012, Deutsches Theater Berlin
62 49. Theatertreffen Berlin 2012
63 Julia Holewińska, rozmowa 2012
64 Magda Fertacz, rozmowa 2012
65 Dr.Maria Sommer, Bernd Schmidt - Gustav Kiepenheuer Bühnenvertrieb, rozmowa
66 Friedrich Dürrenmatt "Obietnica" Reżyseria: Daniela Löffner, Schauspielhaus Zürich
67 Kevin Rittberger "Kukły" Reżyseria: Robert Borgmann, Schauspielhaus Wien
68 F.Arnold, E.Bach "Mucha w panice" Reżyseria: Herbert Fritsch, Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz
69 Elfriede Jelinek "Podróż zimowa" Reżyseria: Andreas Kriegenburg, Deutsches Theater
70 Georg Büchner "Smierć Dantona" Reżyseria: Claus Peymann, Berliner Ensemble
71 Jonathan Littell "Łaskawe" Reżyseria:Armin Petras, Maxim-Gorki-Theater
72 Armin Petras, rozmowa
73 Polski teatr w Berlinie, jesień 2011
74 TheaterSlam, Berlin, Akademie der Künste, rozmowa z dr Petrą Kohse
75 Hans Fallada "Każdy umiera w samotności" Reżyseria: Jorinde Dröse, Maxim-Gorki-Theater
76 Konradin Kunze "foreign angst" Stückemarkt 2011
77 "Früh-Stücke" w Deutsches Theater Berlin
78 Kraków-Berlin XPRS, Teatr Stary i Maxim-Gorki Theater
79 Dni Autorów Teatralnych 2011, Deutsches Theater Berlin
80 Nick Whitby „Być albo nie być“ Reżyseria: Milan Peschel, Maxim-Gorki-Theater
81 Erpulat/Hilje „Szalona krew“ Reżyseria: Nurkan Erpulat, Ballhaus Naunynstrasse
82 Oliver Kluck „Metoda Meesego“ Reżyseria: Antù Romero Nunes, Maxim Gorki Theater
83 Oliver Bukowski „Uzdrowiciel“ Reżyseria: Piet Drescher, Deutsches Theater
84 Baltasar Garzòn „Berlińskie Lekcje“ Renaissance Theater
85 Oliver Kluck „Poczekalnia Przyszłość“ Reżyseria: Simon Solberg, Deutsches Theater
86 Maksym Gorki „Dzieci słońca“ Reżyseria: Stefan Kimmig, Deutsches Theater
87 Sibylle Berg „Tylko w nocy“ Reżyseria: Rafael Sanchez, Deutsches Theater
88 Nis-Momme Stockmann „Statek nie przypłynie“ Reżyseria: Frank Abt, Deutsches Theater
89 Erpulat/Trachternach „Clash“ Reżyseria: Nurkan Erpulat, Deutsches Theater
90 Dirk Laucke „Bakunin na tylnym siedzeniu“ Reżyseria: Sabine Auf der Heyde, Deutsches Theater
91 Robert Marc Friedman „Meitner“, Göteborgs Stadsteater
92 Polskie sztuki w Maxim-Gorki-Theater 2010
93 Warsztaty dla tłumaczy, Dea Loher „Złodzieje“, Deutsches Theater
94 Deutsches Theater 2005
95 Cloud Gate Dance Theatre of Taiwan
96 Leo Janacek „Z domu umarłych“ Reżyseria: Volker Schlöndorf, Deutsche Oper Berlin
97 Leo Janacek, Opery berlińskie
 
Joomla templates by a4joomla